Skip to main content

OSPA

Varude keskus otsib oma tiimi toidu- ja tervishoiuvaru valdkonnajuhte

Submitted by ospa on Tue, 06/21/2022 - 10:55

Seoses uute varuliikide arendamisega otsib AS Eesti Varude Keskus (EVK) oma tiimi toidu- ja tervishoiuvarude valdkonnajuhte.

Valdkonnajuhi ülesandeks on vastutada konkreetse tegevussuuna varu moodustamise, haldamise ja kasutuselevõtmise korraldamise eest. Muude tööülesannete hulgas tuleb analüüsida turuolukorda ja planeerida varuliigi efektiivset haldamist, arendada koostööd partnerorganisatsioonidega, korraldada valdkonna ekspertidest koosneva nõuandva kogu tööd, koordineerida varude kvaliteedi jälgimist, teostada inspektsioone ning osaleda kriisiplaanide koostamisel ja kriisiharjutuste läbiviimisel.

Riigi toiduvaru hoiustavad varude keskuse lepingupartneriteks olevad tublid Eesti ettevõtted, kellel on kohustus kokkulepitud hulka toitu ja jooke igal ajahetkel oma ladudes hoida. Kriisiolukorras ostab riik varu tootjatelt ja hulgikaupmeestelt välja. EVK on alustanud ettevalmistusi valmistoidu varu mahu suurendamiseks ning saanud Vabariigi Valitsuselt ülesande strateegilise viljavaru moodustamiseks.

Tervishoiuvaldkonna varud jagunevad mitmeks omaette varuliigiks ja nende haldamine on Eestis erinevate organisatsiooni korraldada. EVK ülesanne on optimeerida riigi isikukaitsevahendite olemasolevat varu ning asendada väljaostetud tooted samm-sammult hulgifirmade ladudes asuva delegeeritud varuga, et tagada kauba säästlikum majandamine ja arukas uuendamine. Lähiajal on EVK-l plaanis moodustada ka riigi kontrolli all olev apteegiravimite varu.

2021. aasta 1. juulil tegevust alustanud AS-i Eesti Varude Keskus ülesandeks on hallata hädaolukorraks vajalike elutähtsate kaupade varumist ja hoiustamist ning hoolitsda nende kasutusele võtmise korraldamise eest. EVK on 2005. aastal asutatud AS Eesti Vedelkütusevaru Agentuur õigusjärglane. Varude keskus on eraõiguslik juriidiline isik, mille kõik aktsiad kuuluvad Eesti riigile.

Vaata töökuulutusi ja töökirjeldusi täpsemalt siit: https://www.espa.ee/et/vabad-tookohad