Skip to main content

OSPA

Eesti Varude Keskus soetab strateegilisse varusse järjekordse koguse maagaasi

Submitted by ospa on Thu, 07/21/2022 - 11:09

Eesti Varude Keskuse (EVK) teisele hankele maagaasi strateegilise varu moodustamiseks laekus neli pakkumist kogusmahus 100 GWh. Pärast vastavate lepingute sõlmimist on riigil sellega kütteperioodil esineda võivate tarnetõrgete leevendamiseks hangitud kokku 200 GWh gaasi.

EVK juhatuse liikme Priit Ploompuu sõnul näitab hanke tulemus, et lisaks meie piirkonda gaasi tarnimise raskustele on ka hind jätkuvalt väga turbulentne.

„Kuigi müügiks pakutud gaasi maht oli sarnane juuni alguses läbiviidud esimese hanke tulemustele, oli sel korral pakkujaid rohkem. Jätkame sarnaste hangete korraldamisega ning usume, et suudame jätkuva teavitustööga tekitada enamates müüjates huvi oma pakkumisi esitada.

Balti riikide, Soome ja Poola piirkonnas on gaasi endiselt vähe ja ning hind kõrge. Võrreldes kuu aega tagasi soetatud esimese 100 GWh-ga tuleb varude keskusel sel korral tasuda sama koguse gaasi eest juba märkimisväärselt rohkem. Kahe hanke peale kokku liigume veel valitsuse poolt kevadel gaasivaru soetamiseks eraldatud summa piirides.

Turuosaliste ebakindlus gaasiturul toimuva osas ning suured hinnakõikumised mõjutavad otseselt ka riigi võimalusi planeeritud 1TWh gaasivaru moodustamisel, “ lausus Ploompuu.